Montreal, 31 ledna 2014 – Benin a Burkina Faso jsou dvanáctým a třináctým africký státem a Myanmar jedenáctým asijským státem, který doposud ratifikoval Nagojský protokol. Jejich podpora zdůrazňuje význam tohoto nástroje ve službách udržitelného rozvoje. Nedávné ratifikace těchto tří států, zvýšily celkový počet ratifikací této průkopnické smlouvy v rámci Úmluvy o biologické rozmanitosti (CBD) na celkový počet 29. Což znamená, že je třeba už jen dalších 21 ratifikací pro to, aby protokol vstoupil v platnost. Nagojský protokol vstoupí v platnost devadesátý den po dni uložení padesáté listiny o ratifikaci, přijetí, schválení nebo přistoupení k němu.
Benin, Burkina Faso a Myanmar se připojily k Albánii, Bhútánu, Botswaně, Komorám, Pobřeží slonoviny, Egyptu, Etiopii, Fidži, Gabonu, Guinea Bissau, Hondurasu, Indii, Indonésie, Jordánsku, Laoské lidově demokratické republice, Mauritiu, Mexiku, Federativním státům Mikronésie, Mongolsku, Norsku, Panamě, Rwandě, Seychelám, Jihoafrické republice, Sýrii a Tádžikistánu, což jsou země, které smlouvu doposud  ratifikovaly, nebo k ní přistoupily.
Výkonný tajemník CBD Braulio Ferreira de Souza Dias vyzval všechny země, které dosud protokol neratifikovaly, aby tak při nejbližší příležitosti učinily. „Brzký vstup protokolu v platnost bude rovněž znamenat dosažení Aichi cíle 16.“, sdělil. Na ratifikaci Protokolu při nejbližší příležitosti, aby se mezinárodní společenství mohlo přesunout do implementační fáze, rovněž naléhá i generální tajemník OSN Ban Ki – moon.